İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konser
  3. 2020 KONSERLERİ

2020 KONSERLERİ

2020’ye girmeye sayılı saatler kala yeni yılın şu ana kadar açıklanan etkinliklerine göz attık ve kaçmaz dediklerimizi sıraladık.

2020 KONSERLERİ

2020’ye girmeye sayılı saatler kala yeni yılın şu ana kadar açıklanan etkinliklerine göz attık ve kaçmaz dediklerimizi sıraladık.

Kendine Has Demonation Festivali No. 10
3 – 5 Ocak

Bant Mag.’ın organizasyonuyla bu yıl 10. kez kapılarını müzikseverlere açacak olan Kendine Has Demonation Festivali, 3 Ocak Cuma akşamı Kadıköy arkaoda’da başlayıp 4 Ocak Cumartesi akşamı uzun yıllardır festivale ev sahipliği yapan Babylon sahnesine geçecek. Festivalin son günü olan 5 Ocak Pazar akşamı ise Kadıköy KargART’ta katılımcılar bir araya gelecek.

Bağımsız müzik sahnesinin farklı tür ve disiplinlerdeki isimlerini bir araya getirdiği programıyla yıllar içerisinde kemik bir katılımcı kitlesine sahip olan ve her sene bu kitleye yeni katılımcılar ekleyen festivalin bu yılki konukları Alican İpek, Yang Jahz, wipec, The Kites, Make Mama Proud, Cava Grande, Lin Pesto, Ali Gem, Sour ve Bam Bam olacak.

Mayhem
10 Ocak @ IF Performance Hall Beşiktaş

Görünen o ki bu yıl metal müzikseverler, konser mekanlarının en vazgeçilmez kitlesi olacak. Metal müzik severler, yılın açılışını 10 Ocak gecesi IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde Norveçli black metal grubu Mayhem ile yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yılın müzikseverler arasında en çok konuşulan filmleri arasında yer alan Jonas Akerlund yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Lords of Chaos” ile de hayli gündemde olan grubun üçüncü Türkiye konseri için geri sayım bitmek üzere.

Ayyuka
17 Ocak @ %100 Studio

….ve “Maslak Halayı” sonunda sahnede! Ekim ayında yayınlanan son albümleri “Maslak Halayı” ile müzikal yolculuklarına tam gaz devam eden Ayyuka ekibi, en yeni şarkıları ile dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yılın ilk ayının kaçırılmaması gereken konserlerinden.

Ludovico Einaudi
31 Ocak @ Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Daha konser açıklanır açıklanmaz oluşan coşku, 31 Ocak’ta bakalım nasıl vücut bulacak? Günümüz müzik dünyasının en büyük bestecilerinden ve piyanistlerinden biri olarak nitelendirilen ve klasik müzik ile rock ve elektronik gibi türleri bir potada eriten Ludovico Einaudi, eşsiz müziğiyle Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde olacak. Yılın en coşkuyla beklenen konserlerinden biri olan Ludovico Einaudi konseri için takvimlerinizi işaretleyin.

Laneth Bir Gece 4
1 Şubat @ %100 Studio

1991-1994 yılları arasında yayınlanan ve yayınladığı süre içerisinde Türkiye’deki rock ve metal dünyasına damgasını vurmuş fanzini Laneth, günümüzde eylemlerine her yıl düzenlenen konserler ile devam ediyor. Eşine az rastlanan performanslara şahit olduğumuz Laneth Bir Gece’nin dördüncüsünde ise bir daha hiçbir yerde istesek de göremeyeceğimiz Athena konseri damgasını vuracak. 1 Şubat gecesi Athena’nın punk yıllarına ışınlanacağız ve grubun ilk yıllarındaki setlist’ine hep beraber göz atacağız. Bu eşsiz gecenin diğer konukları ise uzun süredir konser vermeyen iki ismi Radical Noise ve Haossaa olacak.

Birlikte Güzel Sunar: Katatonia
2 Şubat @ IF Performance Hall Beşiktaş

Birlikte Güzel sunar: Rock Off Event Series, Türk metalseverleri Katatonia’nın Türkiye turnesine davet ediyor. 31 Ocak’ta İzmir’de, 1 Şubat’ta Ankara’da gerçekleşecek konserler; 2 Şubat gecesi IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde son bulacak. Metal müziğin melankolik yanını ortaya seren şarkılarıyla otuz yılı aşkın süredir sahnede olan Katatonia ile geçmişten günümüze bir yolculuk fırsatını kaçırmayın.

Leprous
13 Şubat @ Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran sold-out konserlerden birine imza atan Leprous, arayı daha fazla açmadan bir kez daha Zorlu PSM sahnesine dönüyor! Norveçli progresif metal grubu, 13 Şubat gecesi tükenmek bilmeyen enerjileri ve çağdaşlarından kendilerini ayrı bir yere oturtan şarkılarıyla dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Charlie Cunningham
22 Şubat @ Salon

BBC Radio 1’ın favorilerinden, ilk albümüyle “en iyi albüm” ödülüne layık görülen ve ikinci albümünü yaz aylarında yayınlayan İngiliz müziğinin en yeni yeteneği ve the next big thing’i Charlie Cunningham, ilk İstanbul konseri için Salon’a geliyor. Çağımızın en yetenekli isimlerinden biri olarak gösterilen ve görüldüğü yerde izlenmesi gerekenler listesinde olan Cunningham’ı takibe almakta fayda var.

Altın Gün
28 – 29 Şubat @ Babylon

Grammy adaylığı ile gönüllerimizi bir kez daha fetheden Altın Gün, yine yeni yeniden Türk dinleyicileriyle bu kez Babylon sahnesinde iki gece üst üste bir araya geliyor. Gitarda Ben Rider, basta Jasper Verhulst, davulda Nic Mauskovic, vokalde Merve Daşdemir, sazda, tuşlularda ve vokalde Erdinç Yıldız Ecevit ve perküsyonda Gino Groeneveld’den oluşan grup, her biri ayrı baştacı olan türkülerimize getirdikleri yeni yorumlarla dikkatleri üzerine çekiyor.

Sonar İstanbul
5 – 7 Mart @ Zorlu PSM

Yılın en beklenen ve en yaratıcı festivallerinden biri olan Sonar İstanbul, bu yıl 5 – 7 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Festival kapsamında gerçekleşecek konserler, atölye çalışmaları ve konuşmalarla  müzik, yaratıcılık ve teknolojinin iç içe geçeceği bir 3 güne ev sahipliği yapacak olan Sonar İstanbul’un açılışı elektronik müzik dünyasının en büyük isimlerinden Berlin çıkışlı Paul Kalkbrenner ile yapılacak. Festivalin müzik ayağındaki diğer konukları arasında ise Christian Löffler, Ben Klock, Adam Beyer, Max Cooper gibi isimler yer alıyor.

Russian Circles
18 – 19 Nisan @ %100 Studio

Açıklandığından bu yana büyük bir merakla beklenen bir diğer konser ise Russian Circles’a ait. 18 – 19 Nisan’da ilk kez Türkiye’de sahne alacak olan günümüz progresif post-rock’ının en iyi temsilcisi olarak nitelendirilen Russian Circles için heyecanlı bir geri sayım söz konusu. Konser gününe kadar grubun son albümü “Blood Years”ı dinlemeye devam!

Deep Purple
3 Haziran @ Lifepark İstanbul

Efsane topluluk Deep Purple, “The Long Goodbye Tour” kapsamında son kez Türkiye’ye geliyor. ‘Soldier of Fortune’, ‘Smoke On The Water’, ‘Perfect Strangers’ gibi her biri sadece rock değil müzik tarihine altın harflerle kazınmış hitlere sahip olan grubu, son kez dinleme fırsatını kaçırmayın.

Tiamat
27 Eylül @ %100 Studio

Tiamat, dile kolay tam 20 yıl sonra İstanbul’a geliyor! Swedish Death Metal’in efsane isimlerinden Tiamat ile “Clouds” ve “Wildhoney” dolu bir gece geçirmek ve anılarını yad etmek isteyenler hazırlıklara şimdiden başlasın. Bu gecenin bir tekrarı yok.

Yorum Yap