İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kritik
  3. BU ALBÜMLERE KULAK VERİN

BU ALBÜMLERE KULAK VERİN

Yılın ilk albümlerinin ardından Şubat ve Mart ayları içerisinde yayınlanan albüm ve EP seçkimize bu ay da devam ediyoruz. Bundan sonra aylık olarak sitede yer alacak dosyamızın ikinci bölümünde yer alan çıkışlar hangileri diyorsanız, buyurun aşağıdaki satırlara…

BU ALBÜMLERE KULAK VERİN

Yılın ilk albümlerinin ardından Şubat ve Mart ayları içerisinde yayınlanan albüm ve EP seçkimize bu ay da devam ediyoruz. Bundan sonra aylık olarak sitede yer alacak dosyamızın ikinci bölümünde yer alan çıkışlar hangileri diyorsanız, buyurun aşağıdaki satırlara…

Kamufle – “19T Part 1” & “19T Part 2”

Türk rap müziğinin sevilen isimlerinden Kamufle, “19T” adını verdiği albümünü üçer şarkılık EP’ler halinde yayınlıyor. Bence de çok da güzel yapıyor, zira şu ana kadar yayınladığı iki EP’de de resmen yok yok. Açıkçası serinin üçüncü EP’sini de merakla bekliyorum. “19T Part 1”in çıkışı Deniz Tekin featuring’li ‘Fugithora’ ile yapılırken ikinci EP’de ise Ezhelli ‘Sürçülisan’ bayrağı devralıyor. Kamufle’nin sözleri ve Da Poet’in düzenlemeleriyle ilgi çeken “19T”de yer alan diğer şarkılar arasından ‘Beni Denemeyin’ ve Anıl Piyancı featuring’i ‘Damarıma Basma’ya da ayrı dikkat lütfen!

Kalben – “Kalp Hanım”

Her albümüyle gerek şarkı sözü yazarlığı gerek müzikal anlamda kendini aşan ve çıtayı her defasında yükselten Kalben, samimi olduğu kadar insanın kalbine vurucu bir şekilde işleyen şarkılardan oluşan “Kalp Hanım” albümünü geçtiğimiz günlerde paylaştı. Albümü dinleyen herkesin kendine has öyküler çıkartabileceği albümde öne çıkan şarkılar şu ya da bu demeyeceğim; çünkü herkesin kendini ait hissedeceği şarkı bambaşka. O nedenle albümü açın ve sakin sakin dinlemeye başlayın… “Kalp Hanım”da yer alan şarkıların bir yerinde belki de kendi hikayenizi bulacaksınız. 

Apartmanlar – “AŞKAŞKSEVGİSEVGİAŞKAŞK”

Şu aralar gitar & davul kombosunu son ses dinlemek isteyip de yeni bir şeyler olsun diyorsanız hemen hemen Apartmanlar’ın 5 şarkılık EP’si “AŞKAŞKSEVGİSEVGİAŞKAŞK”ı dinlemeye başlayın. İstanbullu noise rock/post punk grubu Apartmanlar, şarkıları ve müziklerine yansıttıkları coşkuyla içinizde biriktirdiğiniz ve patlamaya hazır enerjiyi dışa vurmanız için güzel bir seçenek sunuyor. 

Ufuk Beydemir – “Kristal Oda”

‘Ay Tenli Kadın’ şarkısı ile listelerin müdavimi olan Ufuk Beydemir’in ikinci stüdyo albümü “Kristal Oda”, çok başarılı olmuş bir ilk albümün ardından gelen albüm sıfatıyla beklentileri bir hayli karşılayan bir çalışma olarak ön plana çıkıyor. Ufuk Beydemir, gerek şarkı sözleri gerekse de yaptığı bestelerle Türk rock müziğinin son dönemde dinlenmesi gereken örneklerinden birine imzasını atıyor. Başından sonuna kadar kendini dinlettiren albümde yer alan ‘Gerçek Nerede’ ve ‘Sonsuz Boşluk’ cover’ları da düzenlemeleriyle sanki Ufuk Beydemir’in kendi şarkılarıymış gibi hissettiriyor.

Doğan Duru – “Epoch”

Redd grubundan tanıdığımız Doğan Duru, ilk solo albümü “Epoch”u geçtiğimiz günlerde yayınladı. Günümüz dünyasında giderek yalnızlaşan insanların his durumuna ayna tutan albüm, Doğan Duru’nun şarkı sözü yazarlığının da en iyi örneklerini de barındırıyor. Yer yer arkadaşlarınla bir masa etrafında toplanmışsın da içinizdekileri tek tek ortaya döküyormüşsünüz hissi uyandıran albüm, bir nevi kendi kendine dertleşme fırsatı da sunuyor.  

Yorum Yap