İlginizi Çekebilir
Skıns vs Skıns US
  1. Ana Sayfa
  2. Kritik
  3. Çakal

Çakal

Çakal

Bu yıl içerisinde merakla beklediğim ikinci Türk filmi de “Çakal”dı. Oyuncu kadrosunu görmemle birlikte sabırlı ama bir o kadar da meraklı bekleyişim başlamış oldu. Dile kolay İsmail Hacıoğlu, Uğur Polat ve Erkan Can… Üçü bir aradanın en tadından yenmezi! Beklentim büyük müydü? Bu senenin en iddialı yapımlarını izleyip hayalkırıklığına uğradıkta sonra bile yine de beklentim büyüktü ve film bittiğinde bu sefer hayalkırıklığına uğramamanın mutluluğunu yaşadım. Bu noktada senarist Sertan Telli’yi takdir etmek gerek. İlk sahnesinden sonuna kadar firesiz bir senaryo yazmış ve Erhan Kozan da kamerasını hiçbir fazlalığıyla yer vermeden kullanmış.

“Çakal”ın en çarpıcı yanı kuşkusuz ki oyunculuklar. Uğur Polat ve Erkan Can’ı bir arada izlemenin keyfini doyasıya yaşadım. İsmail Hacıoğlu’nun duru oyunculuğuna da ne kadar övgü düzülse azdır bence. Karakterine öylesine bürünmüş ki yine sanki sinema salonunun ışıkları yandığında hemen yanıbaşınızda duracakmış hissi geçiyor.

Filmin konusuna değinmeyeceğim; ancak özellikle ülkemizdeki birkaç istisna hariç hemen hemen her yapımda mutlaka yeri olan mafyayı abartısız, olduğu haliyle ekrana yansıtması da bana göre filmin en başarılı olduğu noktalardan biriydi. Duru, rotasından sapmayan ve güçlü bir oyunculuğun olduğu bir film izlemek isteyenler kaçırmasın.

Yorum Yap