İlginizi Çekebilir
Müzik birleştirdi!
  1. Ana Sayfa
  2. Festival
  3. Çukurova’da rock!

Çukurova’da rock!

Çukurova’da rock!

Çukurova Rock Festivali, Teoman ile muhteşem bir finale imza attı!

mor ve ötesi ve Pentagramlı ilk günün ardından Anatolik ile başlayan ikinci gün, sırasıyla Çamur, Flört, Umut Kuzey, Seksendört, Feridun Düzağaç ve Athena’ya ev sahipliği yaptı.

Geçtiğimiz yıl Zeytinli Rock Festivali’nde ilk kez izlediğim Flört’ün hayli enerjik konseriyle açılışını yaptığım ikinci günde Çukurova Rock Festivali katılımcılarının performansına ayrı bir alkış göndermeden edemedim. Sahne alan her grubu motive eden ve her şarkıya bir ağızdan eşlik eden seyirci, festivalin bence en takdirihak eden topluluğu oldu. Festivalin genel koordinatörü Umut Kuzey’in kısa bir hoşgeldiniz konuşmasıyla renklenen konserinin ardından uzun zamandır izlemediğim, şarkısına binlerce kişilik koronun eşlik ettiği konserleriyle Seksendört ile günüm devam etti.

Seksendört demişken İstanbul’da denk gelemediğim grubu, festival sahnesinde izlerken çıktıkları ilk günden bu yana hayli büyüdüklerini ve muazzam bir dinleyici kitlesine sahip olduklarına ilk elden şahit oldum. Tuna’nın başı çektiği grup, seyirciyle saniye olsun iletişimi kopartmadan konserlerini tamamlarken sıra Feridun Düzağaç’a geldi.

Muazzam koro burada da iş başındaydı ve Feridun Düzağaç’a adeta bir back vokal olarak eşlik etti. Hepsi birer FD hiti şarkılarını seslendiren Feridun Düzağaç, enerjinin ve ilginin hiç dağılmadığı, şarkılar arası kopuşların yaşanmadığı performansını büyük bir alkışla tamamlayarak sahneyi gecenin headliner’ı Athena’ya bıraktı.

Athena demek bol bol zıplamak, dans etmek, son ses şarkı söylemek demek. Enerjilerini Athena’ya saklayan kitlenin de katılımıyla yer yer soluklanıp çoğunlukla dans edilip zıplanılan konserlerşyle Athena, ‘Kafama Göre’den girip ‘Geberiyorum’a, yeni ve eski şarkıların karışımı setlist’leriyle ikinci gecenin finalini yaptı.

teoman

TEOMAN İLE TEK BAŞINA DANS

Festivalin üçüncü gününde sahne Süpernova, Deniz Tekin, Baba Zula, Adamlar, Pinhan,, Selda Bağcan ve Teoman’ındı. Kendini Teoman’a saklayan kitleden olduğuma alana Adamlar konserinin yarısında giriş yapabildim.

Festival katılımcıları bugün de başroldeydi ve Adamlar ve Pinhani konserlerinde durmaksızın eşlik ettikleri şarkılarla yine en büyüğünden takdiri hak ettiler. Adamlar her izlediğimde daha da kendini geliştiren halleriyle dikkatimi bir kez daha çekerken Pinhani, duygu yoğunluğu yüksek şarkılarıyla gönlümüzü yine fethetti.

Festivalin en beklenen konserlerinden Selda Bağcan & Boom Pam, ‘Yaz Gazeteci’ diyerek başladığı konserinde olay tabii ki halaya bağlandı. Selda Bağcan’ın sahnede nasıl devleştiğini, seyirci üzerinde nasıl bir hakimiyet kurduğunu ders niteliğinde milim milim işlediği konseri seyircinin yoğun tezahüratları arasında sonlandı.

Beklenen an geldi ve Teoman; Burak Kulaksızoğlu, Tolga Akyıldız, Melisa Uzunarslan, Levent Özer ve Gencay Kıymaz’dan oluşan grubuyla sahneyi daha ilk notada ele geçirdi. Bu konserin sürprizi ise Teoman konserlerinin vazgeçilmez saksafon sololarıyla Toygun Sözen oldu tabii ki. Harbiye konserinin ardından en son Volkswagen Arena’da izlediğm Teoman, sahnede olmaktan inanılmaz keyif alan halini seyirciye de geçiren tavırları ve hitleri birbiri ardına sıraladığı setlist’i ile binlerce kişilik koroyu yönetti.

‘Paramparça’nın 2017 versiyonunu ilk kez canlı canlı dinleyip bu haliyni de pek beğendiğimi ayrı bir not olarak iliştirdikten sonra müsaadenizle bir parantez de son dönemin en başarılı gitaristlerinden biri olarak gördüğüm ve önümüzdeki yıllarda adını çok duyacağımızdan emin olduğum Tolga Akyıldız’a da açmam gerekir diye düşünüyorum. Teoman sahnesinde Burak Kulaksızoğlu ve Toygun Sözen gibi müzisyenlerle sahne alan Tolga Akyıldız, gerek attığı sololar gerek stiliyle sahneye ayrı bir enerji katıyor. Bulduğunuz yerde izleyin diyorum!

Teoman konserlerinin vazgeçilmezi ‘Gemiler’ yine binlerce kişilik koro ile tüyleri diken diken etmeyi bir kez daha başardı. Her konserinin ayrı bir atmosfere sahip olduğunu düşündüğüm Teoman, Adana’ya Toygun Sözen’in saksafonuyla eşlik ettiği ‘Tek Başına Dans’ ile veda ederken bize de sahnedeki müzisyenleri bir kez daha hayranlıkla finale imzalarını atarken izlemek düştü. Darısı Samsun Gençlik Festivali’nin başına!

 

Yorum Yap