İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Festival
  3. Festival Takvimi 2018

Festival Takvimi 2018

Festival Takvimi 2018

Bu yılın yerli festival takvimi bir hayli karışık. Neredeyse her hafta sonu ülkenin bir şehrinde festival var. Biz de bu kafa karışıklığını giderelim istedik ve hangi festival ne zaman, nerede ve kimler sahnede olacak derledik.

 

 

Salda Fest

Nerede: Marmaris Saklıgöl /Muğla
Ne Zaman: 29 Haziran – 1 Temmuz
Kimler Var: Doğayla iç içe bir festival deneyimi sunan Salda Fest’in kadrosunda Teoman, Hayko Cepkin, Manuş Baba, Can Bonomo, Selda Bağcan & Boom Pam, Pera, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Sattas, Adamlar, Sena Şener, Vera, Ezhel, maNga, Son Feci Bisiklet gibi rock ve alternatif sahnenin en çok dinlenen isimleri yer alıyor.

Milyon Reggae Fest

Nerede: Milyon Beach Kilyos / İstanbul
Ne Zaman: 30 Haziran – 1 Temmuz
Kimler Var: Bu hafta sonu Milyon Beach’te gerçekleşecek olan Milyon Reggae Fest, sadece reggae severler değil, açıkhavada keyifle müzik dinleyip dans etmek isteyenleri bir araya getiriyor. Supernova ve Sattas’ın headliner’lığında geçecek iki günde DJ Da Frogg, DJ C.Fyah, Beton Orman Allstars, Bosphoroots, DJ HighFly, DJ Seroman, DJ Ras Memo ve Zeytin sahne alırken festivalin en dikkat çekici performanslarından biri de Çağrı Sinci, Kamufle, Nekre ve Şam’ın yer aldığı HipHop Meets Reggae olacak.

Kuşadası Gençlik Festivali

Nerede: Sevgi Plajı / Aydın
Ne Zaman: 11-15 Temmuz
Kimler Var: Kimler yok demek daha doğru olacak. Türk rock ve alternatif müziğinin yanı sıra başta hiphop olmak üzere farklı türlerin en sevilen temsilcileri bu sene Kuşadası Gençlik Festivali’nde yer alıyor. Sevgi Plajı’na kurulacak iki sahnede Duman, Pentagram, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Ceza, Ezhel, Yasemin Mori, Şebnem Ferah, Teoman, maNga, Fatma Turgut, Murder King, The Madcap, Moğollar, Yeni Türkü, Ümit Besen & Pamela, Niyazi Koyuncu, Hayko Cepkin, Gazapizm, Athena, Emre Aydın, Seksendört ve daha birçok sanatçı ve grup 5 gün boyunca sahnede olacak.

manga

Erikli Rock Fest

Nerede: Erikli Plajı / Edirne
Ne Zaman: 11-14 Temmuz
Kimler Var: Erikli Plajı bu yıl iki festivale ev sahipliği yapacak. Bu festivallerden ilki olan Erikli Rock Fest; Haluk Levent, Yüksek Sadakat, Necati ve Saykolar, MFÖ, Gripin, Vera, Gökcan Sanlıman, Teoman, Bülent Ortaçgil, Rocka, Kaan Tangöze, Pilli Bebek, Bulutsuzluk Özlemi gibi rock sahnesinin en sevilen isimlerini sahnesinde ağırlayacak.

Birdman Electronic Music Festival

Nerede: Help Beach & Yacht Club Fethiye / Muğla
Ne Zaman: 13-14 Temmuz
Kimler Var: Betoko, David Mayer, Tangun, Tutan, Barış Bergiten, Fuchs, Cervus, Koray T, Aslı Köse, Mertkan AKD, Barış Caymaz, Serkan Eles, Cem Deephouse ile bol bol dans etmeye hazır olun.

Elemental Sound Festival

Nerede: Xuma / Muğla
Ne Zaman: 14 Temmuz
Kimler Var: “Doğanın tam ortasında, dört farklı elementten oluşan ve özgün seslerden beslenen bir festival” olarak nitelendirilen Elemental Sound, Bodrum’un en güzel yerlerinden biri olan Xuma Village’ta müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. HVOB, David August, Unders, Light in Babylon, Islandman, Džambo Aguševi Orchestra, Mind Shifter ve Elif, festivalin müzikal tarafını oluşturuyor.

festival

Trakya Festivali

Nerede: Erikli Plajı / Edirne
Ne Zaman: 19-22 Temmuz
Kimler Var: Çeşitliliğin güzelliğine inanarak “Tüm Renkleri Buluşturan Festival” sloganıyla geçen sene ilk kez gerçekleşen Trakya Festivali, ikinci yılında Pentagram, Feridun Düzağaç, Kolektif İstanbul, Yüksek Sadakat, Kabus Kerim, mor ve ötesi, Dolu Kadehi Ters Tut, Oceans of Noise, Gazapizm, Bedük, Can Bonomo, Kalben, Sattas, Gökhan Türkmen, Pera, Ogün Sanlısoy, Emre Aydın ve daha birçok sanatçı ve grubu sahnesinde ağırlayacak.

Big Burn İstanbul 2018

Nerede: Suma Beach / İstanbul
Ne Zaman: 20-22 Temmuz
Kimler Var: Elektronik müzikseverlerin yüzü bu yaz bir hayli gülüyor. Big Burn İstanbul 2018, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de ağırlayacağı DJ ve prodüktörlerle adından uzun süre söz ettirecek gibi. Adam Beyer, Claptone, Dubfire, Tale of Us, Seth Troxler, Agents of Time, Birds of Mind, Gerd Janson, Sammy Dee, Sonja Mooear, Vaal ilk etapta sayabildiğimiz isimler.

Bozcaada Caz Festivali

Nerede: Bozcaada Ayazma Manastırı / Çanakkale
Ne Zaman: 27-29 Temmuz
Kimler Var: Caz festivalleri fikrine açık havada bir caz festivali deneyimi tasarlayarak yeni bir bakış açısı getiren Bozcaada Caz Festivali, bu sene de Türk caz sahnesinin en iyi temsilcilerini sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor. Alp Ersönmez, Ceylan Ertem, Lahza, FOURinthePOCKET, Korhan Futacı, Nilipek ve İmer Demirer, Mehmet İkiz, Engin Recepoğulları, Can Çankaya, Su İdil, Tolga Bilgin’den oluşan Bozcaada Ensemble başta olmak üzere açıkhavada caz keyfi yaşamak için kaçırılmayacak bir fırsat.

Gezgin Fest 2018

Nerede: Kilyos Big Beach / İstanbul
Ne Zaman: 27-29 Temmuz
Kimler Var: Teoman, Haluk Levent, Oğuzhan Uğur, Ezhel, Feridun Düzağaç, Gazapizm, The Away Days, Shantel, Deeperise, Sattas’ın da aralarında yer aldığı 70’den fazla sanatçı ve grup kurulacak iki sahnede müzikseverlerle bir araya gelecek.

%100 Music presents Electronica Festival İstanbul 2018

Nerede: Kafes / İstanbul
Ne Zaman: 28-29 Temmuz
Kimler Var: Türkiye’nin en büyük elektronik müzik buluşması olarak nitelendirilen Electronica Festival İstanbul, elektronik müzikseverleri bir kez daha bir araya getiriyor. Festivalin kadrosu da yok yok denecek türden. Adana Twins, BOg, Carrot Green, Chaim, Denis Horvat, Extrawelt live, Fideles, Giorgia Angiuli live, Hyenah, Ilario Alicante, Jacob Groening, Janoma, Joachim Pastor live, Kangding Ray, La Fleur, Microtrauma, Ø [Phase], Pablo Fierro, Peter Schumann, Philipp Kempnich, Rampa, Rey & Kjavik, Rodriguez Jr. live, Stimming live, Super Flu, Superlounge, Tim Engelhardt live, Trikk, WhoMadeWho live, Woo York live, Worakls live’ın yanı sıra Alican, Batur, Birol Giray ‘Beegee’, Discolog, Ferhat Albayrak, Gadi Mitrani, Grafin, Jaffer, Mert Yücel, Mousike, Murat Uncuoğlu, Sezer Uysal, Volkan Gündüz ve daha birçok isim müzikseverleri doyasıya dans ettirecek.

şebnem ferah

Yalova Müzik Festivali

Nerede: Tatil Park Yalova / Yalova
Ne Zaman: 3-5 Ağustos
Kimler Var: Türk Rock ve alternatif müziğinin sevilen isimleri, Yalova Müzik Festivali’nde sahnede olacak. Haluk Levent, Manuş Baba, Aylin Aslım, Can Gox, İstanbul Arabesque Project, Şebnem Ferah, Bülent Ortaçgil, Redd, Murat İlkan & Metin Türkcan, Necati ve Saykolar, Teoman, Ceylan Ertem, Adamlar, Sena Şener, Can Kazaz ve daha birçok isim Yalova Müzik Festivali’nde müzikseverlerle bir araya gelecek.

Milyonfest Dalaman

Nerede: Dalaman Kayacık Sahili / Muğla
Ne Zaman: 2-5 Ağustos
Kimler Var: Athena, maNga, Ceza, Gündoğarken, MFÖ, Hayko Cepkin, Cem Adrian, Pamela, mor ve ötesi, Selda Bağcan & Boom Pam, Mabel Matiz, Ezhel, Fatma Turgut ve fazlası Dalaman Kayacık Sahili’nde olacak.

Unplugged Music Festival

Nerede: Xuma Village / Muğla
Ne Zaman: 4 Ağustos
Kimler Var: Deniz, güneş ve müzik üçlüsünün vuku bulacağı Unplugged Music Festival’da Hey! Douglas, Bora Uzer, Kalben, Gökhan Türkmen ve maNga sahnede olacak.

Diynamic Festival İstanbul 2018

Nerede: Kafes / İstanbul
Ne Zaman: 4 Ağustos
Kimler Var: Solomun’un sahibi olduğu Hamburg çıkışlı Diynamic Festival, 3 yıl aradan sonra Isolate organizasyonuyla yeniden İstanbul’da. Elektronik müzik sahnesinin prestijli festivallerinedn biri olarak gösterilen Diynamic Festival’ın İstanbul ayağında Solomun, Adriatique, Kollektiv Turmstrasse, HOSH, Magdalena, Karmon, Lehar gibi DJ ve prodüktörler setin başında olacak.

teoman

Milyonfest Mersin

Nerede: Milyon Beach Erdemli / Mersin
Ne Zaman: 16-19 Ağustos
Kimler Var: Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Milyonfest Mersin’de 4 gün boyunca mor ve ötesi, Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, Teoman, Athena, Selda Bağcan & Boom Pam, Pinhani, Supernova, Çamur, Seksendört, Pamela, Baba Zula, Yüzyüzeyken Konuşuruz gibi isimler sahnede olacak.

%100 Music presents Electronica Festival Çeşme 2018

Nerede: Fun Beach Club / İzmir
Ne Zaman: 22-23 Ağustos
Kimler Var: Beşinci kez Çeşme’de gerçekleşecek olan Electronica Festival Çeşme’nin bu yılki kadrosunda Adana Twins, Architectural, Bellville, DJ Dest, Einmusik live, Fennec & Wolf, Giorgia Angiuli live, Hyenah, Jonas Saalbach live, Kiasmos dj, Mind Against, Stavroz live, YokoO, Yotam Avni, Ali Efe Dinç, Birol Giray “Beegee”, Büber, Doruk Güralp, Ferhat Albayrak, Furkan Kurt, Headwaters, İlker Aksungar yer alıyor.

Zeytinli Rock Festivali

Nerede: Zeytinli Dalyan Sahili / Balıkesir
Ne Zaman: 29 Ağustos – 2 Eylül
Kimler Var: Yıllar geçtikçe yerli festival katılımcılarının en merakla beklediği festival olan Zeytinli Rock Festivali’nin kadrosu henüz açıklanmadı; ancak bu durum festival katılımcılarının aylar öncesinden bilet almalarına engel değil. Zeytinli Dalyan Sahili’nde deniz, güneş ve müzik mottosu bu yıl da en güzel şekliyle gerçeğe dönüşecek.

Gezginfest Van

Nerede: Tuşba Ayanıs Plajı / Vah
Ne Zaman: 7-9 Eylül
Kimler Var: Interrail Turkiye & Hayal Kahvesi ortaklığıyla ilk kez düzenlenecek olan Gezginfest Van aralarında Athena, Kardeş Türküler, maNga, Yener Çevik, Shantel, Mohsen Namjoo, Fatma Turgut, Ezhel, Teoman, Selda Bağcan & Boom Pam, Kurtalan Ekspres ve Melek Mosso’nun yer aldığı yerli ve İran, Azerbaycan, Ermenistan’dan müzisyenleri sahnesinde ağırlayacak.

 

 

Yorum Yap