1. Ana Sayfa
  2. 5 Soru
  3. Gaddar

Gaddar

'Düriye' cover'ı ile son günlerde sıklıkla karşımıza çıkan Gaddar ekibinden Övünç Dan'a sorularımızı sıraladık.

Gaddar

‘Düriye’ cover’ı ile son günlerde sıklıkla karşımıza çıkan Gaddar ekibinden Övünç Dan’a sorularımızı sıraladık.

Gaddar ekibi nasıl bir araya geldi? İlk taşı kim attı?
Gaddar, Kerem’le benim yeni bir grup kurmak için birbirimize attığımız taşlar sayesinde kuruldu diyebiliriz. Motivasyonumuz, dinleyici olarak duymak istediğimiz Türkçe metal konseptini icracı olarak üretebilmekti. Gürkan ve Can da bu yolda birlikte ilerlemek istediğimiz yegane iki isimdi. Dördümüzün de boş alan yaratabildiği ilk anda gruba can verdik.

İlk şarkınız ‘Yat Kalk Her Gün Aynı’ ile grubu da tanıttınız. Bu şarkıyı çıkış şarkısı olarak seçmenizin belirli bir nedeni var mıydı? İlk yazdığınız şarkı mıydı, yoksa içinize sinen ve Gaddar’ı en iyi yansıttığını düşündüğünüz şarkı mı oldu?
Açıkcası ‘Yat Kalk’, Gaddar öncesi bir besteydi, grubu kurmamıza vesile oldu bile diyebilirim; zira yazdığım bu ve benzeri şarkıları sahneye taşımayı uzun zamandır hayal ediyordum. Gaddar’ın  keyfi metal tavrını iyi yansıttığını düşünüyorum.

Gelelim ‘Düriye’ cover’ına… Fikir nasıl ortaya çıktı? Süreci biraz anlatabilir misiniz?
Sürecin başlangıcı bir iddiaya dayanıyor aslında. O zamanki sevgilimin (artık evliyiz) en sevdiği Barış Manço parçası ‘Düriye’. Kendisiyle, ‘Düriye’yi bir gecede cover’layıp cover’layamayacağı üzerine iddialaştık, ertesi sabah şarkının ilk demosunu dinliyordu.(: Daha sonra Kerem’le Gaddar’ı kurduğumuzda Kerem bu demoyu Doğukan Manço’ya dinletip grup adına yayınlamayı önerdi. Doğukan ve daha sonra sevgili Lale Manço’nun da beğenisi ve izniyle ‘Düriye’mize kavuştuk.(:

Gaddar’ın bundan sonraki planları neler?
Gaddar heyecanla yeni parçalarını düzenliyor şu an. Amacımız hemen her grupla aynı aslında; sahneye çıkıp bu şarkıları insanlarla paylaşmak!

Sizi canlı canlı izleme şansımız ne zaman ve nerelerde olacak?
Kesinlikle olacak, planımız Eylül itibariyle öncelik İstanbul olmak üzere çalabileceğimiz her kente gidip müziğimizi paylaşmak.
Yorum Yap