İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Olan Biten
  3. Laneth Bir Gece’ye gitmek için 7 neden

Laneth Bir Gece’ye gitmek için 7 neden

Laneth Bir Gece’ye gitmek için 7 neden

Geçtiğimiz yıl Türk heavy metal camiasını uzun bir aradan sonra bir araya getirmeyi başaran ve Salon’un kapılarından taşan bir izdihama sebebiyet veren Laneth Bir Gece’nin ikincisi 10 Şubat’ta yine Salon’da vuku bulacak. Peki bu geceyi bu kadar özel yapan ne diyorsanız, sizin için 7 madde sıraladık.

  • Gecenin headliner’ı The Climb! İlk albümlerini 20 yıl önce yayınlanıp da son konserlerini 11 yıl önce verip hala iç çekilerek anılmak, hafızaların baş köşesinde yer almak her grubun harcı değildir. 1998 tarihli ilk albümleri “The Climb”, Türkiye’de yapılmış en iyi İngilizce sözlü rock albümü olarak hala yerini korumakta. 10 Şubat gecesi 2007’deki Masstival konserinden bu yana ilk kez sahneye çıkacaklar. Grubun orijinal kadrosundan Gökalp Ergen (gitar/vokal), Kağan Batır (bas gitar) ve Alen Konakoğlu’na (davul) sahnede konuk gitarist olarak Ozan Doğan Ariz eşlik edecek.
  • “Tout Va Bien”i baştan sona çalacak olan Asafated! Önce bir derin nefes alın ve devam edelim. Türkiye’nin en köklü ve en iyi death metal grubu kim diye sorsak Asafated’tan başka bir isim akla gelmez. Tanju Can ve Atilla Tutumlu önderliğindeki grup, bu geceye özel kariyerlerinin dönüm noktası olan “Tout Va Bien” EP’lerini baştan sona çalacaklar ve bununla da yetinmeyip klasikleşen iki şarkılarına da yer verecekler.
  • Türkiye’de punk rock deyince akla ilk gelen isim Rashit, hem de ilk albüm kadrosuyla! Laneth Bir Gece’ye özel bir araya gelen Oğuz Taktak (vokal), Tolga Özbey (gitar), Atilla Kırçelli (gitar) ve Gökhan Tunçişler (davul) bizi 19 yıl öncesine götürecek. Nereden baksanız en az 15 yıldır beraber çalmayan bu dörtlü, “Telaşa Mahal Yok” diyerek tozu dumana katmaya hazırlanıyor.
  • Hadi artık ikinci albüm dediğimiz Murder King! Laneth ekibi tarafından “Türkiye’nin söylem olarak en cesur metal grubu” sıfatıyla taçlandırılan ve uzun yıllar Dorock sahnesinde headbang’lerimizle eşlik ettiğimiz Murder King, Laneth Bir Gece ile yeniden sahalara dönüyor. Bu bile tek başına kutlama konusu.
  • Hazy Hill şarkıları çalacak olan Razor! 17 yıldır faal olmayan Hazy Hill şarkılarını Razor’dan dinlemek bu gecenin unutulmaz anlarından biri olacak. Yıllardır yaptıkları cover’larla metal müzikseverlerin ilgisini üzerlerinde tutan Razor, Hazy Hill şarkılarıyla sahnede olacak.
  • Yaşayan bir efsane; Tünay Akdeniz! En son 1975 yılında sahne almış bir duayeni, canlı canlı izleme şansını es geçmek imkansız. Almanya menşeli Ironhand Records’ın geçtiğimiz yıl yayınladığı “The Godfather of Turkish Punk” plağı ile yeni nesle kendini hatırlatan Tünay Akdeniz, Laneth Bir Gece ile 43 yıl sonra sahnede olacak.
  • After Party denince akla gelen tek isim Nikki Wild! Böylesine efsane performansların ardından gecenin finali sadece onunla yapılabilirdi. Her türlü atraksiyona ve “hadi canım bu şarkı da” demeye hazır olun.

Yorum Yap