İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Olan Biten
  3. Merve Çalkan ile tanışın

Merve Çalkan ile tanışın

İnternet üzerinden paylaştığı şarkılarıyla adını duyuran Merve Çalkan, ilk single'ı 'Defter' ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Merve Çalkan ile tanışın

İnternet üzerinden paylaştığı şarkılarıyla adını duyuran Merve Çalkan, ilk single’ı ‘Defter’ ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Bugüne kadar gitarıyla kaydettiği şarkılarını internet üzerinden yayınlayan ve bu sayede hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan Merve Çalkan, ilk single’ı ‘Defter’ ile adını daha geniş kitlelere duyurmayı hedefliyor. Sözü ve bestesi son yılların en çok dinlenen isimlerinden Mabel Matiz’e ait olan ‘Defter’ şarkısı ile çıkış yapan Merve Çalkan, “İlerleyen süreçte şarkılarım bir albümde bir araya geldiğinde kendi defterime de ulaşmış olacağım. Mabel’in ‘Defter’i, bunun öncüsü.” sözleriyle de şarkının hikayesini anlatıyor.

İlerleyen dönemde kendi şarkılarıyla da adından söz ettirecek olan Merve Çalkan, “Şimdiye kadar sözlerimi gitarla buluşturup çıkan sonuçları evimde kaydedip insanlarla paylaşmıştım. Şimdi ise bu dünya büyüyor. Biraz daha özgürleşiyor; özgürleşiyoruz birlikte. Bazen şiir yazar gibi, bazen de kağıda içimi döker gibi sözler yazıyorum ve bunları şarkıya dönüştürünce en başta kendime bir merhem oluşturmuş oluyorum. Bu sebeple kırılgan, hüzünlü ama aynı zamanda kocaman umut, sonsuz bir ferahlık hissini de taşıyan ve beni yansıttığını düşündüğüm bir müziğim var” diyerek hikayesinin başlangıcını yapıyor.

Yorum Yap