İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Konser
  3. Multitap @ İndigo

Multitap @ İndigo

Multitap @ İndigo

Uzuuun zamandır beklediğim(iz) Multitap konseri dün gece İndigo’da vuku buldu. Nihayet!

4 Mart İndigo konserinin en önemli yanı Multitap’in hem kendi şarkılarının yeni versiyonlarını, hem de yeni coverlarını ilk kez çalacak olmalarıydı. Şahsen grup üyelerinden tüyo almak için çok uğraştım; ancak sahnede şarkılar çalınana kadar tek bir ipucu gelmedi kendilerinden. Dolayısıyla merak had safhada İndigo’daki yerimi grubun sahneye çıkmasına dakikalar kala aldım.

Gecenin startı ülke sınırları içerisinde en sevdiğim DJ (ve tabii çok sevdiğim kişilerden biri ayrıca kendisi) Orkun Bozdemir’in setiyle yapılmıştı. Saatler 00:30’a geldiğinde ise Multitap üyeleri İndigo’yu dolduran dinleyicilerinin içinden geçerek sahnedeki yerlerini aldılar ve uzun introlarıyla hoşgeldiniz dediler. Albüm şarkılarıyla açılış yapılmış giderken ilk bombayı patlatılar: ‘Rudebox’. Robbie Williams’ı çok severim, ‘Rudebox’ da dinlemekten keyif aldığım şarkıların başında gelir. Daha önceki Multitap konser yazılarımda söylediklerimi aynen tekrarlayacağım; Multitap cover yapmak için çok isabetli şarkılar seçiyor. Keza sürpriz iki Türkçe cover da çok ama çok yerinde seçimlerdi. Ki zaten Türkçe coverların ne olduğunu günlerdir merak ediyordum başta da söylediğim gibi. Bu coverlardan bir tanesi MFÖ’nün ‘Mecburen’ şarkısıydı. Diğer seçtikleri Türkçe şarkı da eşine az rastlanır ve gerçekten ancak Multitap üyelerinin Türk müzik arşivinde bulabileceği şarkılardan bir tanesiydi.

Ve tabii bir de bu konserin bir diğer farklılığı şarkıların yeni düzenlemeleriyle de performe edilmesiydi. ‘Çıbık’ın 80’ler yorumuyla ‘Bir Şey Mi Var’ın darkside versiyonu fazlasıyla başarılıydı. Diğer şarkılar için de yeni versiyonlar gelir mi bilinmez; ancak gelse memnuniyetle kabul ederiz.:)

Yine söylemeden bu yazıyı tamamlamayacağım; Multitap’in enerjisi çok farklı bir şey. Yerinde gelip görmeden, deneyimlemeden tam olarak anlaşılabilecek bir şey değil. Ali, Selim, Taçkın ve Sertaç’ın sahnede yarattığı enerji o kadar güçlü ki karşı koymanız imkansız.

KISA…KISA…

* ‘Full Depo’yu canlı canlı dinleme fırsatını yakaladım! Çok acayip bir şarkı bu. Bir kez dinleyince bağımlısı oluyorsunuz.
* Selim’in ceketi için kullanılacak tek bir sıfat var: Muhteşemdi! Konser sonrası zaten iltifatlarımızı kendisine ilettik.
* Multitap darkside izlenmeli.
* Uzun bir aradan sonra Orkun’un setini az da olsa dinleyebilmek kendi adıma sevindiğim durumlardan biriydi. En kısa zamanda full set dinlemeye gideceğim.
* Gelecek hafta İndigo sahnesinde olacak olan Yuksek cover’ı da gecenin enleri içinde.
* İkinci Türkçe cover’ın ismi neydi? Söylediler; ama unuttum.:) Hatırlayan varsa bekliyorum diyordum ki Taçkın hemen olaya el koydu: Şenay – ‘Gerçek Nerde’…. Kendisine çok çok teşekkürler 🙂

Yorum Yap