İlginizi Çekebilir
Fast Fıve
  1. Ana Sayfa
  2. Kritik
  3. Özgün Semerci -“Bulandı Sularım”

Özgün Semerci -“Bulandı Sularım”

Özgün Semerci -“Bulandı Sularım”

Punk Rock denildi mi gençliğimi ezip geçen grup “Second”ın solisti Özgün Semerci’yi hala duymadıysanız, meraklanmayın artık adını çok duyacaksınız. Daha geçen yıl Sziget’te Camp Fire sahnesinde çalsın istediğimiz ve banjosuyla gidiversin diye oy vermekten parmaklarımızı ağrıtan (ve ne mutlu ki giden) Semerci, ilk solo mini albümünü kaset olarak çıkardı.

Hayır, şaka falan değil, mini albümü “Bulandı Sularım”, Domuz Records etiketiyle kara kaplı kasetler olarak piyasaya sürülüyor. DR01 koduyla hem de, Domuz Records’un ilk çalışması yani.

Gelelim albüme. Entrümental bir parça olan ‘Kisd’ ile açılıyor çalışma. ‘Bulandı Sularım’, ‘Mucize’ ve ‘Yollar Aynı’ ile devam ediyor. Amaç bir yolculuk aslında. Kendinizi dinlerken hem mutlu, hem uzun yolda yalnız, hem yolculuğunuzda kalabalık hissedebiliyorsunuz dört parçada. Hepsi Özgün’ün eseri. ‘Yollar Aynı’ya bitti diye kapatmaya davranmayıp sonuna kadar beklerseniz stüdyodaki minimal denemelerinden de bir tutam alabilirsiniz. Özetle solo çalışmasını da Second kadar seveceğinizi tahmin ettiğim bir iş Özgün’ünki.  Sevdiğiniz bir tür olmasa bile samimiyetinden gidiş yoluna puan vereceğiniz aşikar.

 

Yorum Yap