İlginizi Çekebilir

Post ile tanışmam 2008 yılında çıkardıkları “Su Yolunu Bulur” kayıtlarıyla olmuştu. İnternet siteleri üzerinden yayınladıkları bu kayıtta yer alan ‘Boy Boy’ şarkısı ve klibi de o dönem en çok dinlediğim ve izlediğim çalışmalardandı. ‘Boy Boy’un yanı sıra ‘Woman or Joint’, ‘X-Track’, ‘Dance of You’ ve ‘Feel Sorry’ şarkılarının da yer aldığı maxi single ile adlarını duyuran ve kendilerine hızlı bir şekilde dinleyici kitlesi edinen Post, ilk albümleri “Anti-Meta”yı geçtiğimiz aylarda yayınladı.

Erdem Tunalı, Aytuğ Aksakal, Salih Topuz ve Burak Serter’den oluşan Post, yaptıkları müziği “electro-punk”, “Synthpunk” ve “Post-punk” etiketleriyle tanımlıyorlar soranlara. Grubun ikinci kaydı ancak ilk albümü olan “Anti-Meta”, Çağan Tunalı’nın yapımcılığında ve Erdem Tunalı’nın co-prodüktörlüğünde kaydedildi. Maxi single’da olduğu gibi Noiseist Stüdyosu’nu kayıt için mesken tutan grup, albümün mastering’i için de Andy Jackson ile bir araya geldi.

‘N.O.G.D.’ ve ‘Anti-Meta’ şarkılarını kliplendiren grup, Reset Magazine tarafından ‘En İyi Yerli Müzik Grubu’ kategorisinde de aday gösterilmişti. Canlı performansları, verdikleri röportajlarda zigzag çizmeyen tavırları ve söylemleri ile yaptıkları işin son derece bilincinde olduklarını gösteren Post ile tanışmadıysanız bir an önce aşağıdaki linklere bir göz atmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Zira bu aralar yine döndüm dolandım “Anti-Meta”yı dinlemeye koyuldum. ‘Dance of You’ zaten “Su Yolunu Bulur”dan beri favorimdi, onun yanına ilk klip şarkısı ‘N.O.G.D.’ ve ‘Self Control’ü de ekledim.

Post ile ilgili gelişmeleri takip etmek için
www.myspace.com/postsound
www.postband.com
www.twitter.com/postsound
http://www.youtube.com/PostBandOfficial

Buyrun bir de ‘N.O.G.D.’nin klibini izleyin:

POST – N.O.G.D. [Music Video] from DIGIMIND on Vimeo.

Yorum Yap