İlginizi Çekebilir
Yahşi Batı
  1. Ana Sayfa
  2. Kritik
  3. Scott Pılgrım vs. The World

Scott Pılgrım vs. The World

Scott Pılgrım vs. The World

Baştan söylüyorum ki sonradan anlaşmazlık olmasın, çizgi roman dünyasını takip eden biri değilim. Bu kültüre alabildiğine uzak birisiyimdir. Hatta bu dünyaya ait bilgilerim Zagor’dan Red Kit’ten öteye geçmez. Bu yüzden de filmini izleyene kadar Scott Pilgrim kimdir, nedir’e dair en ufak bir fikrim yoktu. Filmi izledikten sonra google’a “scott pilgrim” yazıp aratınca karakterimizin ilgiyle takip edilen bir çizgi romanın baş kahramanı olduğunu da öğrenmiş oldum.

Scott Pilgrim
Kısaca özetlemek gerekirse Bryan Lee O’Malley tarafından hazırlanan Scott Pilgrim, Ağusto 2004 – Temmuz 2010 tarihleri arasında yayınlanan altı sezonluk bir çizgi roman. Adından da anlaşılacağı üzere Scott Pilgrim’ın ana karakter olduğu romanda Toronto’da yaşayan ve Sex Bob-omb grubunda bas çalan Pilgrim’ın aşık olduğu Ramona Flowers ile çıkabilmek için Ramona’nın eski yedi sevgilisiyle giriştiği mücadele anlatılıyor.

Scott Pilgrim vs. The World
Edgar Wright tarafından sinemaya uyarlanan “Scott Pilgrim vs. The World”, serinin takipçileri tarafından okuduğum yorumlara ve imdb’deki puanına bakılırsa beğeniyle karşılanan bir uyarlama olmuş. Filmin başarısının bence en büyük etkenlerinden biri de Michael Cera. “Juno” ve “Nick and Norah’s Infinite Playlist”teki yalın oyunculuğuyla beğenimi kazanan Michael Cera, Scott Pilgrim karakterini başarıyla canlandırıyor. Scott Pilgrim karakterinde ondan başkasını düşünebilir miyim? Zannetmiyorum. Filmin oyuncu kadrosunun bonusu ise kesinlikle ama kesinlikle Jason Schwartzman. Sonlarda çıkıyor ama ekranda göründüğü anlarda tüm ilgiyi üzerine çekiveriyor.

Filmin bir diğer sevilesi yanı ise müzikleri. Broken Social Scene, Metric, The Rolling Stones ve Beck gibi isimlerin şarkılarıyla renk kattığı “Scott Pilgrim vs. The World”, sırf şarkıları için bile izlenebilecek filmler kategorisindeki yerini alıyor. Filmdeki Guitar Hero, Rock Band, Street Fighter göndermeleri ve sahnelerin tasarımları da es geçilmemesi gereken öğeler. Sahne tasarımları öylesine iyi hazırlanmış ki grafikler göze hiç batmıyor; aksine hikayenin olmazsa olmazları olarak ekrandan yansıyor. Filmi izlerken çok eğlendim, umarım siz de benimle aynı görüşü paylaşırsınız.

Yorum Yap