İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 5 Soru
  3. Sónar İstanbul

Sónar İstanbul

Sónar İstanbul

8-9 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek olan müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi bir çatı altında toplayan Sónar İstanbul’u 5 soruda mercek altına alıyoruz.

Sónar İstanbul’a neden gitmeliyim?

Sónar İstanbul, her şeyden önce odağında sadece müziğin olduğu bir festivalden ziyade teknoloji ve yaratıcılığı da müzikle eş değer seviyede tutan ve bu üç unsurun içiçe geçtiği çalışmaların festival katılımcılarıyla bir araya gelmesini sağlayan bir festival. İki gün boyuncu dünyanın en önemli DJ ve prodüktörlerini izlerken katılacağınız atölye çalışmaları ve sunumlarla da müzik, müzik teknolojileri ve günümüz yaratım dünyası hakkında da ufkunuzu genişletecek ve yeni bir bakış açısı kazanmanızı sağlayacak bir dünyada yer alma fırsatına da sahip oluyorsunuz. Tabii ki sevdiğiniz ve canlı canlı izlemek istediğiniz isimlerle bir araya gelirken daha önce belki de hiç duymadığınız isimleri de keşfetme şansı ayağınıza kadar geliyor.

Bu yılki kadronun mutlaka izlenmesi gereken Top 3 ismi kimler?

En başa Modeselektor’u yazıyoruz. Yeni albümleri “Who Else”i yayınlar yayınlamaz Modeselektor, Sónar Istanbul sahnesinde olacak. İkinci sıraya da Fransız elektronik müzik sahnesinin “maestro” lakaplı DJ/prodüktörü Lauren Garnier ve son olarak Alman elektronik müziğinin dünya sahnesine armağanı Henrik Schwarz’ı listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Müzik programının haricinde neler olacak?

Sónar İstanbul’un dünyaca ünlü DJ/prodüktör performansları kadar Digilogue katkılarıyla hazırlanan ve iki güne yayılan görsel-işitsel şovları da festival katılımcılarının yoğun ilgisi altında gerçekleşiyor. 

Bu kapsamda lazer destekli görsel-işitsel performanslarıyla TUNDRA kolektifi, minimal etiketli modüler şovuyla İtalyan sanatçı Caterina Barbieri, nesneleri mikroskop altına aldığı performansıyla Martin Messier, güçlerini görsel-işitsel bir şov için birleştiren multimedya sanatçısı Ali Demirel ve klasik müzik piyanisti Kaan Bulak, interaktif enstalasyonu ile Memo Akten, algı ve yanılsama arasında gezinen ses ve ışık deneyimi ile Push 1 Stop, botanik bir görsel eğitim videosuna seslerle duygu katacak Tolga Böyük ve daha birçok isim Zorlu PSM bünyesindeki alanlarda işlerini sergileyecek.

Sonar +D kapsamında hangi showcase’lere katılmalı?
En çok ilgimizi çekenleri sıralarsak ilk sıraya “Çağan Tunalı ile mix teknikleri” workshop’ını koyuyoruz. Ardından ise “Presentation: Body vice spine by Natalie Sharp” ve “Building your audiovisual performance setup with multimedia” workshop’ını da listeye ekliyoruz. İki gün boyunca gerçekleşecek tüm workshop ve showcase bilgilerine https://sonaristanbul.com/en/2019/showcases/sonar-dadresinden ulaşabilirsiniz.

Sónar İstanbul biletlerini nereden bulabilirim?
Sónar İstanbul biletlerini Biletix’ten satın alabilirsiniz.

Yorum Yap