İlginizi Çekebilir
The Fighter
  1. Ana Sayfa
  2. Kritik
  3. Uçan Melekler

Uçan Melekler

Uçan Melekler

Aslında film hakkında yazıp yazmamak konusunda sinemadan çıktığımdan beri düşünüyorum. Twitter sayfama dayanamayıp “soundtrack için harcanan çaba keşke senaryo için harcansaymış” diye not düştüm ki hala düşüncelerim bu yönde. Filme neden gittin derseniz, sırf dans filmlerini izlemeyi sevdiğimi söyleyebilirim. Ancak “Uçan Melekler” maalesef beklentimi karşılayamadı, ki zaten filmle ilgili beklentim de yok denecek kadar azdı.

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde popüler olan dans yarışmaları sayesinde tanıdığımız dansçıların başrolde olduğu “Uçan Melekler”, Melek’in dans tutkusu etrafında şekillenen bir film. Küçük yaşta ailesini kaybeden Melek’in, babasından kendisine bir ev kaldığını öğrenmesi üzerine İstanbul’a gelmesi ve İstanbul’a gelişiyle yaşadığı serüvenin anlatıldığı filmin tek izlenir yanı koreografileri olmuş. Dans yarışmasını ben daha çok battle tarzında bekliyordum; ama izlediğime bile şükretmek zorunda kaldım açıkçası.

İlla dans filmi izleyeceğim diyorsanız, tercihinizi Save The Last Dance, Step Up gibi son dönem filmlerinden yana kullanın.

Yorum Yap